אוגוסט 16, 2022

מישפטיפים

עצות משפטיות מעורכי הדין המובילים בישראל

פרשיית "שבט אחים": מספר בני משפחה החשודים בהפעלת עסקי הימורים והלוואות, נעצרו בחשד הלבנת הון 

1 min read

קרדיט צילום: דוברות המשטרה (לכיש)

כוחות משטרת ישראל ורשות המסים פשטו על בתיהם ועסקיהם של חשודים המחזיקים ברשותם רכוש, כספים ונכסים ששווים המצטבר נאמד במעל 10 מיליון ₪, שעל פי החשד מקורם בעבירות כלכליות של השמטת הכנסות והלבנת הון. 

היחידה המרכזית של מרחב לכיש, תחנת אשדוד ויחידת החילוט במחוז הדרומי בשיתוף חוקרי יחידת יהלום ברשות המסים למאבק בפשיעה החמורה, מנהלים מזה כשנה חקירה סמויה שכונתה בשם "שבט אחים", שבמרכזה עומדים מספר בני משפחה ונוספים, שלפי החשד במהלך השנים האחרונות הצליחו להתעצם כלכלית בעיקר באזור העיר אשדוד, תוך הקמת עסקים לגיטימיים לכאורה, המשמשים כמסווה להפעלת מקומות המיועדים להימורים, וכפועל יוצא הפעלת קו הלוואות בריבית. כל זאת לפי החשד ללא כל דיווח אודות הכספים והרווחים, שמקורם כאמור בעבירות פליליות.

במהלך החקירה הסמויה, נאספו ראיות וממצאים נגד החשודים, שהצליחו לצבור לעצמם נכסים יקרי ערך בהם בתים, עסקים ורכבים שחלקם לפי החשד רשומים על ידי 'אנשי קש', וכן חשבונות בנק וארנקים דיגיטליים, שאינם מדווחים כחוק, ושווים נאמד במעל 10 מיליון ₪. 

קרדיט צילום: דוברות המשטרה (לכיש)

במסגרת מעבר החקירה לשלב הגלוי, הבוקר התקיים מבצע החשיפה, ועם מתן האות פשטו כוחות משטרה של מרחב לכיש יחד עם יחידת החילוט של המחוז הדרומי, יחידת הכלבנים וחוקרי יחידת יהלום של רשות המיסים, על בתיהם ו- 4 מעסקיהם בעיר אשדוד של החשודים, בהם ערכו חיפושים שבמהלכם נתפסו 4 רכבים ואופנוע, מאות אלפי שקלים במזומן ומטבע זר, סמים מסוכנים, מסמכים, רשומות של חייבים והמחאות המעלים חשד לניהול הלוואות בריביות קצוצות. בנוסף, הוקפאו חשבונות בנקים המשמשים את החשודים בעסקיהם.

עוד נתפסה בחיפוש בביתם של החשודים המרכזיים, 'מכונת כרייה' של מטבעות קריפטוגרפיים, שעלות הקמתה נאמדת במעל חצי מיליון ₪, שנתפסה והועברה להמשך חקירה.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה (לכיש)

6 חשודים\ות בני אותה משפחה ו-2 נוספים, כולם תושבי אשדוד וגן יבנה בשנות ה-30 לחייהם, עוכבו/נעצרו לחקירה בגין עבירות הלבנת הון, השמטת הכנסה ועבירות על פי חוק אשראי הוגן, שבסיומן יוחלט אם להביא מי מהם בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.